LAPPLANDSMÄSTERSKAPET 2019 RESULTAT

INDIVIDUELL KLASS ÄDELFISK

  Resultat Lapplandsmästerskapet 2019  
  Klass - Ädelfisk    
Plac Förnamn Efternamn Antal Vikt g
1 Mikael Wallberg 1 917
2 Pertti Salmela 1 835
3 Helen Stensby 2 767
4 Unto Friman 2 724
5 Peter Särkimukka 1 662
6 Ola Johansson 1 620
7 Emil Rova 1 606
8 Vesa Alatalo 1 599
9 Börje Johansson 1 587
10 Kristoffer Falk 1 523
11 Dan Keinström 1 520
12 Solveig Oinas 1 498
13 Jan Liif 1 482
14 Elsa Nilsson Svonni 1 464
15 Albin Jauhianen 1 441
16 Ann-Louise Nilsson 1 420
17 Ulla Britt Rova 1 420
18 Hilding Mella 1 389
19 Anders Kalla 1 386
20 Kjell Andersson 1 380
21 Rebecka Johansson 1 378
22 Ludde Vik 1 357
23 Mejja Björnfot 1 335
24 Nuchware Duengporn 1 332
25 Karl Johan Ersson 1 313
26 Stig Fransson 1 310
27 Sisko Kohberg 1 300
28 Felix Bohm 1 299
29 Sebastian Midfjäll 1 291
30 Pia Pironen 1 278
31 Malte Johansson 1 242
32 Åsa Isaksson 1 231
33 Lars Erik Johansson 1 229
34 Joel Jimmehed 1 222
35 Rune Antila 1 212
36 Olof Lundström 1 201
37 Magnus Jakto 1 181
38 Veronika Suonvieri 1 179
39 Julian Ersson 1 177
40 Lennart Johansson 1 173
41 Maria Svanström 1 172
42 Hans Erik Enbuske 1 169
43 Emil Lantto 1 167
44 Pirjo Karlström 1 166
45 Håkan Nartijärvi 1 154
46 Sanna Olsson 1 132
47 Hannes Sjöström Uddenberg 1 130
48 Arve Ersson 1 119
49 Börje Sunna 1 112
50 Paavo Kohberg 1 95


INDIVIDUELL OGRÄSKLASS

  Resultat Lapplandsmästerskapet 2019  
  Klass - Ogräsfisk    
Plac Förnamn Efternamn Antal Vikt g
1 Ove Olofsson Tuisku 1 225
2 Rickard Uddenberg 1 156
3 Benchawan Tobun 1 137
4 Inger Dahlberg 1 97
5 Unto Friman 1 49
6 Hans Erik Enbuske 1 7
7 Melvin Kalla 1 7
8 Roger Fransson 1 4
9 Juhani Salmela 1 4

 

LAGTÄVLING ÄDELFISK

  Resultat Lapplandsmästerskapet    
  Lagtävling 2019    
         
         
Plac Vikt Ädelfisk (g)      
  Lag nr Efternamn Förnamn Vikt g
1 80 Pironen Pia 278
  Christer 0
  Särkimukka Peter 662
  80 Vikt 940
2 93 Wallberg Mikael 917
  Olovsson Erik 0
  Peuravaara Rolanda 0
  93 Vikt 917
3 68 Salmela Pertti 835
  Pajari Jukka 0
  Salminen Kyösti 0
  68 Vikt 835
4 3 Ersson Urban 0
  Arvid 0
  Stensby Helen 767
  3 Vikt 767
5 70 Friman Unto 724
  Rapakko Tommi 0
  Myllykoski Reima 0
  70 Vikt 724
6 63 Johansson Börje 587
  Kohberg Paavo 95
  63 Vikt 682
  122 Johansson Ola 620
7 Möller Johan 0
  Fredriksson Örjan 0
  122 Vikt 620
  109 Rova Emil 606
8 Niklas 0
  Uusitalo Peter 0
  109 Vikt 606
  98 Alatalo Vesa 599
9 Helge 0
  Hugo 0
  98 Vikt 599
  25 Mella Hilding 389
10 Ingrid 0
  Enbuske Hans Erik 169
  25 Vikt 558
  89 Keinström Dan 520
11 Johansson Håkan  0
  Taavola Hans 0
  89 Vikt 520
  5 Ersson Karl Johan 313
12 Rune 0
  Julian 177
  5 Vikt 490
  144 Jauhianen Albin 441
13 144 Vikt 441
  67 Kalla Melvin 0
  Anders 386
14 67 Vikt 386
  32 Johansson Rebecka 378
15 Anette 0
  Salmi Jeol 0
  32 Vikt 378
  46 Vik Ludde 357
16 Wiik Rasmus 0
  Sandra 0
  46 Vikt 357
  24 Fransson Stig 310
17 Tiensuu Anders 0
  Hedlund Göran 0
  24 Vikt 310
  62 Kohberg Sisko 300
18 62 Vikt 300
  107 Bohm Felix 299
19 Fabian 0
  Danell Britta 0
  107 Vikt 299
  48 Isaksson Åsa 231
20 Alice 0
  Suup Kriser 0
  48 Vikt 231
  29 Johansson Lars Erik 229
21 Partapuoli Freja 0
  Andreas 0
  29 Vikt 229
  143 Antila Rune 212
22 Taavola Leif 0
  Kempainen Harry 0
  143 Vikt 212
  103 Sjöström Uddenberg Hannes 130
23 103 Vikt 130
  6 Ersson Arve 119
24 Martin 0
  Hörnström Magnus 0
  6 Vikt 119

 

DRAGNINGSLISTA LAPPLANDSMÄSTERSKAPENS LOTTERI 2019!

  1. Ark nr 1309
  2. Spa pool nr 2983
  3. Coop nr 1005
  4. XL Bygg nr 1408
  5. Colorama nr 1176   
  6. KHK Årskort nr 2489

Vinsterna hämtas på Kiruna Handbolls kansli ( högst upp i sporthallen ) senast 2019-06-04.

Kansliets telefonnumer:0980-17709

Vinnarna på startkortets kontantutlottning är underrättade.

 

Lapplandsmästerskapet gratulerar alla vinnare!!